Strona główna
Aktualności
19 czerwca nasza hala sportowa zamieniła się w prawdziwą festiwalową scenę! Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Pokaz Talentów, który dostarczył nam całej masy emocji, wzruszeń i przede wszystkim – ogromnej dawki podziwu dla niesamowitych pasji naszych uczniów.
Na scenie zaprezentowała się niezwykle różnorodna grupa artystów i sportowców. Mieliśmy okazję podziwiać wokalistów oraz zespół wokalny, którzy zachwycili publiczność swoimi głosami, solistów i zespoły taneczne, które porwały wszystkich energetyczną choreografią oraz młodych wirtuozów, dzięki którym hala wypełniła się pięknymi dźwiękami pianina oraz magicznym brzmieniem harfy.
17 czerwca 2026 r. uczniowie klas 1–3 wzięli udział w zajęciach „Ewakuacja z wojskiem”, prowadzonych przez żołnierzy w 18. Dywizji Zmechanizowanej w Siedlcach. Dzieci poznały najważniejsze zasady bezpieczeństwa i właściwego zachowania w sytuacjach zagrożenia.
Sygnały alarmowe
Uczniowie dowiedzieli się, jak brzmią sygnały ostrzegawcze i jak reagować na komunikaty alarmowe.
W dniu 15 czerwca 2026 r. uczniowie klasy VIIIA uczestniczyli w zajęciach terenowych, zorganizowanych przez Zarząd Okręgowy PZŁ w Siedlcach, na strzelnicy myśliwskiej w Balach. Spotkanie poświęcone było zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem, nowoczesnymi technologiami, strzelectwem sportowym oraz odpowiedzialnością obywatelską.
Osiem wspaniałych lat, obfitujących w blask i cienie, sukcesy i porażki, ale przede wszystkim przepełnionych ogromem wspomnień. Tym akcentem nasi za chwilę już absolwenci, pożegnali mury szkolne uroczystym balem przypadającym na 12 czerwca 2026r. Oczom dyrekcji, rodziców, nauczycieli ukazał się majestatyczny polonez, który wycisnął na twarzach publiczności niejedną łzę. Następnie głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców p. Kinga Nowak.
Uczniowie klas 6d i 8c wraz z wychowawcami wybrali się na Zieloną Szkołę do ośrodka, położonego nad malowniczym Jeziorem Serwy. Był to wyjątkowy czas pełen integracji, aktywnego wypoczynku oraz niezapomnianych przygód.Podczas pobytu uczestnicy mieli okazję korzystać z wielu atrakcji wodnych. Pływali kajakami bezburtowymi, canoe oraz łódkami, podziwiając piękno okolicznej przyrody. Nie zabrakło również zajęć sportowych i rekreacyjnych. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności podczas strzelania z łuku, brali udział w grach zespołowych oraz strategicznych, ucząc się współpracy, odpowiedzialności i zdrowej rywalizacji.
Wiosną poezja rozkwita
- 24.03.2026 12:21
- Z okazji Światowego Dnia Poezji oraz Pierwszego Dnia Wiosny wspólnie świętowaliśmyw bibliotece nadejście tej wyjątkowej pory roku poprzez literaturę.
Wystawa pod hasłem „Wiosną poezja rozkwita” była okazją do zapoznania się z wybranymi dziełami poetów, które oddają piękno i wrażliwość poezji. Szczególne miejsce zajęła również twórczość naszych absolwentów, stanowiąca inspirację dla młodych czytelników
do odkrywania i rozwijania własnych talentów literackich. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa „Słowa jak motyle”. Czytelnicy mogli wypożyczyć książki z utworami poetów znanych i mniej znanych. Kolejną inicjatywą była akcja „Wiersz do kieszonki”, podczas której uczniowie losowali wiersze o tematyce wiosennej. Nie zabrakło także elementu zabawy
i zaangażowania w ramach „Pachnącego Wyzwania Czytelniczego: Pokoloruj kwiatka przez czytanie!”. Uczniowie z radością kolorowali „Panią Wiosnę”, a także dowiedzieli się, jak obchodzi się pierwszy dzień wiosny w różnych częściach świata. Była to doskonała okazją
do nauki poprzez zabawę oraz poznawania ciekawych tradycji. Wiosenne akcje biblioteczne miały na celu promowanie czytelnictwa oraz inspirowanie do odkrywania piękna poezji.
















- więcej
Ostatnie artykuły
Pedagog blog
- 23.02.2026 20:18
- Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
23 lutego obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją – dzień, który ma na celu zwiększenie świadomości na temat depresji, jej objawów oraz możliwości leczenia i wsparcia osób w kryzysie psychicznym.
Depresja to poważna choroba, która może dotknąć dzieci, młodzież i dorosłych. Objawia się m.in. długotrwałym obniżeniem nastroju, utratą zainteresowań, trudnościami ze snem, spadkiem energii, problemami z koncentracją czy wycofaniem z relacji społecznych. Nie jest oznaką słabości – wymaga zrozumienia, wsparcia i często specjalistycznej pomocy.
Zachęcamy do rozmów z dziećmi i młodzieżą na temat emocji oraz do zwracania uwagi na sygnały mogące świadczyć o obniżonym nastroju. W sytuacji niepokojących objawów warto skontaktować się z wychowawcą, pedagogiem szkolnym lub specjalistą.
Przypominamy, że młodzież może skorzystać z bezpłatnego wsparcia:
• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111
• Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym – 800 70 2222
Dbajmy o zdrowie psychiczne tak samo, jak o zdrowie fizyczne. Rozmowa i uważność mogą mieć ogromne znaczenie.- więcej
Ostatnie artykuły
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Kalendarz
- cze
- 10
- Spotkania z rodzicami – wywiadówki dla rodziców uczniów klas IV- VIII
- 10.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 11
- Bal klas VIII
- 11.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 15
- Zebranie zespołu dydaktyczno-wychowawczego
- 15.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 18
- Rada pedagogiczna – klasyfikacyjna
- 18.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 25
- Rada pedagogiczna – podsumowująca II półrocze
- 25.06.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe
- liczba odwiedzin: 27298551

















