Strona główna
Aktualności
W klasie 1b odbyła się lekcja przyrodniczo-językowa In the World of Bugs. Podczas zajęć uczniowie poznawali w języku angielskim nazwy części ciała owadów oraz etapy rozwoju motyla - od jaja, przez gąsienicę i poczwarkę, aż do postaci dorosłej.
Uczniowie mieli okazję obserwować motyle prezentowane w gablotach, a także obejrzeć z bliska gąsienice i poczwarki, zwracając uwagę na różnice w budowie oraz zmiany zachodzące podczas rozwoju. Zajęcia poprowadził p. Tomasz Paszkowski, który hobbystycznie zajmuje się motylami. Podzielił się z uczniami swoją pasją oraz ciekawostkami ze świata tych niezwykłych owadów. Spotkanie połączyło naukę języka angielskiego z bezpośrednim doświadczeniem przyrodniczym i rozwijaniem ciekawości poznawczej.
Z okazji Klasowego Dnia Rodziny uczniowie klasy 1c przygotowali dla swoich Rodziców wyjątkowe przedstawienie. Dzieci z wielkim zaangażowaniem prezentowały swoje talenty – śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze, wywołując wiele wzruszeń i uśmiechów na twarzach zgromadzonych gości.
Na zakończenie uroczystości pierwszoklasiści wręczyli swoim Rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, przygotowane z sercem i wdzięcznością za ich miłość, troskę i codzienne wsparcie.
W naszej szkole dzieją się rzeczy niezwykłe, ale to, co wydarzyło się podczas Maratonu Szydełkowego, przeszło najśmielsze oczekiwania! Uczniowie klas 1–7 zamienili się na kilka godzin w prawdziwych mistrzów dziewiarstwa. Sala wypełniła się kolorowymi włóczkami, a z pudełeczek wysypywały się różne akcesoria.
Podczas wydarzenia młodzi uczestnicy cierpliwie uczyli się kolejnych splotów, odkrywając, że szydełkowanie to nie tylko świetna zabawa, ale także trening koncentracji, kreatywności i wytrwałości. Powstały maskotki, stworki, torebki oraz pierwsze łańcuszki, bransoletki i piłeczki, a niektóre dzieła były tak oryginalne, że nawet ich autorzy nie byli do końca pewni, co stworzyli – ale wyglądały imponująco!
Nie zabrakło również przyjaznej atmosfery i wzajemnej pomocy. Bardziej doświadczeni „szydełkowi eksperci” chętnie wspierali kolegów i koleżanki, udowadniając, że włóczka naprawdę potra
Uczniowie klas 3f oraz 6d po raz kolejny aktywnie włączyli się w realizację zadań wyznaczonych przez Segregiusza – maskotkę Zakładu Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Tegoroczna edycja konkursu zachęcała uczestników do kreatywnego spojrzenia na ekologię oraz odpowiedzialne gospodarowanie odpadami.
Wśród przygotowanych zadań znalazły się m.in. działania związane z wykorzystaniem materiałów recyklingowych do budowania miasta przyszłości, stworzenie gry ekologicznej oraz ułożenie własnej piosenki promującej troskę o środowisko. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, pomysłowością i wiedzą ekologiczną.
19 czerwca nasza hala sportowa zamieniła się w prawdziwą festiwalową scenę! Tego dnia odbył się długo wyczekiwany Pokaz Talentów, który dostarczył nam całej masy emocji, wzruszeń i przede wszystkim – ogromnej dawki podziwu dla niesamowitych pasji naszych uczniów.
Na scenie zaprezentowała się niezwykle różnorodna grupa artystów i sportowców. Mieliśmy okazję podziwiać wokalistów oraz zespół wokalny, którzy zachwycili publiczność swoimi głosami, solistów i zespoły taneczne, które porwały wszystkich energetyczną choreografią oraz młodych wirtuozów, dzięki którym hala wypełniła się pięknymi dźwiękami pianina oraz magicznym brzmieniem harfy.
Samorząd Uczniowski
- 01.10.2025 15:51
- Dzień Chłopaka – Słodkie Świętowanie i Super Zabawa!
Drodzy Chłopcy!
Z okazji Dnia Chłopaka, który obchodziliśmy 30 września, pragniemy złożyć Wam jeszcze raz najlepsze życzenia!
W tym dniu to Wy byliście w centrum uwagi, a Samorząd Uczniowski zadbał o to, by osłodzić Wam ten czas! Już od rana, na korytarzach i w klasach, Samorząd rozpieszczał Was, rozdając słodkie upominki i cukierki. Mamy nadzieję, że ten drobny gest wywołał uśmiech na Waszych twarzach!
Ale to nie wszystko! Popołudnie było równie udane. Sala gimnastyczna zamieniła się w parkiet, gdzie odbyła się szkolna dyskoteka! Dziękujemy Wam za tak liczne przybycie i świetną energię. Cieszymy się, że mogliście spędzić ten czas na zabawie przy najnowszych hitach.
Jeszcze raz – wszystkiego najlepszego!


- Czytaj więcej
Ostatnie artykuły
Świetlica
- 11.04.2026 16:28
- Konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt."Wielkanocna pisanka"
Świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny dla klas 1-3 pt."Wielkanocna pisanka", którego celem było rozwijanie kreatywności uczniów oraz kultywowanie tradycji wielkanocnych. Uczestnicy mieli za zadanie wykonać pisankę dowolną techniką plastyczną . W konkursie wzięło udział wielu uczniów , którzy wykazali się dużą pomysłowością i starannością. Prace były bardzo różnorodne - od klasycznie zdobionych jajek po nowoczesne i oryginalne interpretacje pisanek. Komisja konkursowa oceniała prace pod względem samodzielności, estetyki, pomysłowości oraz zgodności z tematem. Laureatami zostali: 1 miejsce : Klara Witkowska 1a 2 miejsce: Iga Wysokińska 2a 3 miejsce : Aleksander Soszyński 1a Wyróżnienia zdobyli: Marcelina Paszkowska 1b Zosia Chromińska 1d Julia Kobylińska 1d Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i wprowadzenie wszystkich w świąteczny , wielkanocny nastrój!

- więcej
Ostatnie artykuły
Pedagog blog
- 23.02.2026 20:18
- Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją
- więcej
Godziny dzwonków
Czwartek 25.06.2026Kalendarz
- cze
- 10
- Spotkania z rodzicami – wywiadówki dla rodziców uczniów klas IV- VIII
- 10.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 11
- Bal klas VIII
- 11.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 15
- Zebranie zespołu dydaktyczno-wychowawczego
- 15.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 18
- Rada pedagogiczna – klasyfikacyjna
- 18.06.
- Inne wydarzenie
- cze
- 25
- Rada pedagogiczna – podsumowująca II półrocze
- 25.06.
- Inne wydarzenie
Galeria zdjęć
- brak danych
Nasze media społecznościowe
- liczba odwiedzin: 27675064



